Lehed

pühapäev, 15. jaanuar 2017

Trepijooks on tugevatele!


Õhtust!

Teisipäeval (10.01) osalesin Tallinna Teletornis toimunud trepijooksu treeningul (täpsem informatsioon - FB Event), mis toimus ajavahemikus 18:00-19:00 ehk tunni aja jooksul võis Teletorni kõrgeimat korrust, ning korruseid on seal kokku 21, vallutada täpselt nii palju kordi, kui vähegi jaksu-tahtmist oli. Sel kuul toimub veel kaks ühistrenni - esmalt juba tuleval teisipäeval 17.01 ning viimane võimalus 24.01. Kellaaeg sama, mis eespool eraldi juba välja toodud sai. Osalustasuks 6 eurot.

Minu esimene trepijooksuvõistlus toimub juba varsti - 30.01 Olümpia Topeltsprint.

170 meetrit, 870 trepiastet

Eks treppidel ole vast me kõik jooksnud, kes rohkem, kes vähem,  kuid seni polnud ma trepijooksu, kui spordiala, harrastanud. Möödunud teisipäeval sai aga too veidike hullumeelne mõte reaalsuseks muudetud. Osalemise otsustasin päris viimasel hetkel, kuid kuna Tallinna Teletorn mu kodule võrdlemisi lähedal, siis oleks olnud patt võimalust kasutamata jätta. Jäin küll logistilistel põhjustel veidike hiljaks, seega soojendust teha põhimõtteliselt ei õnnestunudki. Ainult lühike mõnesajameetri pikkune sörkjooks ja kõik. Üleriided seljast ja avastusretk alaku!

Kuna olen trepijooksus alles nö roheline, siis "lendasin" kohe avakatsel vägagi uljalt peale ning liikusin trepist üles joostes. Üsna kiirelt selgus, et tuure peab siiski veidike maha keerama, sest vastasel korral suure tõenäosusega pikka pidu pole ning mootor võib kokku joosta (OK, tegelikult seis siiski nii hull polnud, kuid väike aukartus oli sees). Läksin üle tempokale kõndimisele, nagu ka kogenumad kaastreenijad. Minusuguseid rohelisi oli õnneks veel. Esimesel korral aega ei võtnud. Teisel katsel ajaks 7 minutit ja 2 sekundit. Kolmandal üritusel võtsin ka käed appi - 6 minutit 43 sekundit. Viimasel, neljandal, etteastel hoidsin end veelgi tagasi ning resultaadiks 7 minutit 23 sekundit ehk kokkuvõttes ei midagi erilist. Hiljem 1 km rahulik lõdvestusjooks otsa.

Ega mul polnudki plaanis väga punnitama minna, vaid teha üks tugev(apoolne) trenn ning kogemust-teadmisi hankida, mis 100% ka õnnestus. Aga jah, tegemist on ikka ühe päris intensiivse trenniga, mis võrreldes nö tavajooksuga ikka nagu öö ja päev. Ei mäletagi, kunas viimati nii palju higistasin. Põhikoormus avaldub säärelihastes, kõhulihastes ja veidike ka puusades (minul vähemalt). Raske tegelikult väga polnudki, samas väljakutse piisavalt tõsine. Pulsi viis tegevus lakke ja eks omajagu sai hingeldatudki. Pea käis samuti natuke ringi, aga ega mulle polegi palju vaja. Ütleme nii, et karusellid, keerdtrepid jms pole minu teema. Aga nägu oli naerul katsumuse lõppedes ja emotsioon positiivne, mis tähtsaim. Kavatsen ka kahel järgmisel trepijooksu treeningul osaleda. Mõnus vaheldus.

Ahjaa, järgmisel päeval jalad polnudki nagu pakud all. Hästi õrnalt oli organismis-kehas tunda, et eelmisel päeval trepijooksu harrastatud sai. Positiivne!
Viimasel trepiastmel
Mõned soovitused

- Kanna kindaid!
Kuna kätetöö lihtsustab oluliselt treppidest üles jooksmist, siis et käsipuud kätele liiga ei teeks, võiks kanda kaitseks kindaid. Olgu need siis nt vanemad jooksukindad või täitsa tavalised töökindad.

- Enne trepijooksu tee kindlasti sooja!
Sörkjooks, võimalusel mõned kiirendused-lahtijooksud ning siis veel põhjalik soojendus lihastele võimlemise abil.

- Võta kaasa käterätik või väiksem saunalina.
Põhjus lihtne - näolt higi pühkimiseks.

- Tarbi vedelikku!
Pudel vee vms meelepärase vedelikuga ei teeks teps mitte paha, sest vedelikukadu on suur. Muidugi, võimalus on end ka WC-s värkendada.

- Riietu vastavalt liikumistempole!

- Vali sobiv jõukohane tempo ning ära pinguta üle!

- Anna kiiremale kaaslasele viisakalt teed.

- Pärast trenni rangelt soovituslik panna selga kuivad riided, et mitte külmetuda.

- Naerata!

Kel Tallinna Teletorni pole võimalik treppe vallutama tulla, siis võite trepijooksu harrastada ja proovida kasvõi kodus-töö juures, eeldusel, et elate-töötate kõrgemas korrusmajas.

Kasutagem senisest rohkem treppe lifti asemel!

pühapäev, 8. jaanuar 2017

Vinni-Rakvere Talvejooks 2017 (I etapp)

Foto: Riho Lüüs

Tervist!

Täna väisasin talvist Rakveret, kus keskpäeval anti Vinni spordikeskuse juurest start 2017. aasta Vinni-Rakvere Talvejooksusarja avaetapile, kus kavva kuulus 10 km jooks. Osalesin sel võistlusel esmakordelt. Osavõtutasuks 10 eurot, mida sai kohapeal (Vinnis) tasuda pärast registreerimist vaid sularahas. Finiš asub Rakvere staadionil. Kell 10:45 väljus finišipaigast ka buss, mis osavõtjad stardipaika transportis. Bussi sai jätta soovi korral ka oma isiklikud asjad (a la üleriided). Pakihoid asus Rakvere staadionil asuval kergejõustikumaneežil, kus olemas ka pesemis- ja riietumisvõimalused. Ühesõnaga, kõige peale on korraldajad mõeldud. Sari ise koosneb muidu kolmest osavõistlusest. Lisaks tänasele mõõduvõtule saab enda 10 km hetkevormi testida ka kuupäevadel 05.02 ja 12.03. Viimasel etapil märtsikuus on kavas ka maraton. Võistlusjuhend huvilistele (Kliki lingil!)

Igatahes. Jõudnud bussiga Vinni spordikeskusesse, regasin end nõuetekohaselt võistlusele ära ning asusin sooja tegema. Soojendus koosnes väikesest rajaluurest ehk 1 km stardialast ja tagasi ehk tavapärased 2 km, pärast mida liikusin sisse võimlema. Võtsin ka ühe riideeseme (särgi) vähemaks, sest soojenduse ajal hakkas liiga palav ja kubujussi polnud kah vaja mängida ning rajal hiljem üle kuumeneda. Mingi hetk, jooksu ajal, rändasid ka kindad taskusse. Hiljem sekka ka mõned kiirendused, et organism suures stardituhinas kohe šokki ei saaks, sest ega ma polegi ammu juba võistluskiirust testinud. Täna oligi nn testvõistlus, et välja selgitada hetkevorm. Senised trennid, mida kavas terve jaanuarikuu jooksul teha, on olnud rahulikupoolse tempoga kulgemised. Sees oli ka võrdlemisi pikk jooksupaus. (Vt blogi eelmisi postitusi) Veebruaris liigun Lasnamäe Kergejõustikuhalli, kus arendaks vahelduseks ka veidike kiiruslikke võimeid, mida hetkel välitingimustes (Eestis) just kõige tervislikum teha pole. (Võimalikud vigastused jms)

Niisiis. Üks kohalik tähtis asjapulk pidas maha väikese ergutava kõne, fotograafid klõpsisid mõned seeriad ja kõlaski stardipauk! Vaatamata sellele, et põhimõtteliselt kõik näod (mõne erandiga) olid võõrad, asusin siiski võistlejaterivi etteotsa, et kohe omas tempos jooksma hakata. (Järgneb ligikaudne kirjeldus võistluse sündmustikust läbi minu silmade. Kuna jooksin suht oma võimete piiril, siis poovin midagi mälu järgi kokku panna, sest detaile (nimesid ja täpseid kilomeetreid, kunas midagi täpselt sündis) väga ei mäleta.)
Nende teenekate aasta+ vanuste Skechers GoRun 4-ga, millega alles eile hommikul ühe rahuliku 12km trenni tegin, läbisin tänase raja.
Asusin koheselt võistlejaterivi ladvikusse, kuid mitte päris esikohale. Ca 500m läbimisel rebis üks jooksumees end konkurentidest lahti ja püsis seal nii 3. kilomeetrini (pluss-miinus), mil ta kinni püüda suutsin. (Kahjuks nägu ja nime kokku ei vii. Vabandan.) Tol hetkel olin teisel kohal. Vahepeal kärises vahe umbes 100m pikkuseks. Kurnatud konkurent kinni püütud, tuhisesin temast omakorda mööda ning asusin heitlust juhtima. Korraks mõtlesin isegi tema tuulde taastuma jääda, kuid olen kuulnud, et parem on siiski taolistes situatsioonides ise tempot dikteerima hakata. Tundub, et taktika töötas. Etteruttavalt võin öelda, et oma positsiooni ma enam ei loovutanudki, vaid vudisin võiduka lõpu poole. Mõnda aega kuulsin küll konkurentide samme, kuid mingil hetkel jäid need ohutusse kaugusesse. Ma küll selja taha eriti piiluda ei tahtnud, et mitte konkurentidele anda märku, et ka mina väsima hakkan. Tegin oma jooksu ja proovisin tempos mitte liigselt järgi anda. Lõpp vajus siiski veidike ära. Oma osa oli sel arvatavasti lumepudrusel rajalõigul (ning vähesel treenitusel), kus kohati andis ikka pidamist otsida, mis kulutas lisaenergiat. Õnneks tugevat tuult polnud, vaid oli võrdlemisi tuulevaikne (mõne erandiga). Kuid tingimused olid kõigile võrdsed ja üldiselt, kui nüüd aknast välja vaadata, siis praeguste ilmastikuolude kohta (lumi!) oli rada üldjoontes ikka väga hea. Kiitused rajameistritele, sest ausalt öeldes olin märksa hullemaks valmistunud! Isegi päike säras täna taevas! Mida lähemale jõudis päästev finišikaar, seda rohkem ma oma triumfi uskuma hakkasin ja nii ka läks. Kilomeetriajad jm PolarFlows See on võit! Õnnitlused ja mõned fotojäädvustused ning sisse sooja, et mitte külmetuda. Pingutusest taastuda aitas soe tee ja lihapirukas. Veidi venitasin. Ahjaa, minu lõpuajaks fikseeriti 37:28.

Tegemist oli siis minu esimese võiduka jooksuvõistlusega. Tunded olid kahetised, pigem segased, sest ma pole varem taolises situatsioonis olnud. Juhtunut pidi veidike seedima, enne kui see kohale päriselt jõudis. Siiski, olin rahulolev ja rõõmus. Pilvedesse muidugi ei tõuse, sest annan endale aru, et kui mõned kõvemad jooksuvennad oleks kohal olnud, siis oleks lood hoopis teised, aga tore kogemus oli. Vahete-vahel pääsevad ka omaks lõbuks hobikorras jooksvad tegelinskid meepoti kallale. Teinekordki!?

Autasustamisel anti kena diplom, kuhu resultaat jäädvustatud. Soojad käepigistused-õnnesoovid ning 30-eurone Rademari kinkekaart. Pole paha, ütleks.
Diplom, võistlusnumber ja auhind
Siinkohal jagaks ka kiidusõnu korraldustiimile, kes piiratud ressurssidega on suutnud väga hea võistluse korraldada. Kahju muidugi, et osalejaid nii vähe oli (38, mis küll võrreldes aastataguse ajaga, kui startinuid oli 26,  edasiminek)... Loodetavasti kahel viimasel etapil on mass suurem ning tase-konkurents kõrgem.

Ühtlasi pühendan tänase võidu oma kallile emale, kes eelmise aasta novembrikuus kaks kuud pärast oma 45. juubelit meie seast ootamatu terviserikke tõttu lahkus. Tänagi mõtlesin jooksu ajal ema peale ja rasketel hetkedel andis see lisajõudu. Mõne jaoks võib see küll totter tunduda vms, kuid nii oli. Elad minu südames igavesti edasi ja kunagi taaskord kohtume! Aitäh sulle ja puhka rahus!

Lõpetuseks mõned viited:

Marathon100.com artikkel
Jooksja.ee artikkel

Kohtumiseni jooksurajal!

laupäev, 7. jaanuar 2017

Mida toob aasta 2017?

Heihopsti!

Päris intrigeeriv pealkiri, või mis? Igatahes, kes lootis siit nüüd erinevate tähemärkide kohta käivaid aastahoroskoope vms lugema hakata, siis kahjuks peate pettuma. Tegemist on siiski minu, hobijooksja, põgusa pilguheiduga 2017. jooksuhooaja suunas.

Niisiis. Täiendasin veidike oma võistluskalendrit (Võistlused 2017) ning nimekiri sai juba päris pikk, aga usun, et see saab veel lähikuudel lisa, sest paljud korraldajad pole veel vajalikku informatsiooni toimumiskuupäevadega avalikustanud. Võimalik, et vaja on sisse viia ka teatud korrektuurid. Näis. Võtmesõnaks uuel jooksuhooajal oleks vast uudsus. Nimelt plaanin võimalikult palju osaleda just neil mõõduvõttudel, kuhu varem sattunud pole. Mõned näited - trepijooksud, Vägilase Jooksusari, Stockholmi Tunnelijooks (sh mu esimene välisvõistlus ning Rootsi külastamine!) jne. Ehk siis, soovin avastada enda jaoks uusi kohti ning väisan senisest rohkem väiksema osalejaskonnaga kohalikke jooksuvõistlusi. Sekka muidugi ka mõni nn massiüritus eesotsas SEB Tallinna Maratoniga, kus esialgse plaani kohaselt osalen kolmel päeval. Oluline roll saab olema ka meelelahutusel-positiivsel emotsioonil ning jooksu üldisel nautimisel. Lisaks soovin ideaalis võimalikult vähe asfaldil võistelda, vaid teha seda rohkem looduskeskkonnas. Loodetavasti õnnestub läbida ka elu esimene täispikk jooksumaraton. Debüüdi sooviks teha oktoobris Eesti Maastiku Maratonil, mis pakub kauneid sügiseseid loodusvaateid ja muud toredat.

Nagu juba mainisin, siis sel hooajal mul plaanis rohkem jooksmist nautida ning mitte liigselt punnitada. No pressure ühesõnaga! Sellest asjaolust lähtuvalt ei saa ka lubada uusi isiklikke rekordeid põhidistantsidel, kuigi see pole välistatud. Eelmisel hooajal oli areng niigi üle ootuste kiire ja suur, viisakalt öeldes. Ega omal käel arvatavasti väga kõrgemat taset ei saavutaks kah, pigem käib jutt sekundite kärpimisest (5 km ja 10 km), äärmisel juhul minut+. Aga küllap aeg annab aru.

Seoses olukorraga tänapäeva rahvaspordiüritustel, soovitan võimalusel lugeda ajakirja "Jooksja" detsembrinumbris (2016) ilmunud Priit Pulleritsu seisukohta. Mind pani see küll mõtlema. Spordivaimustusest on saanud spordihullus! Mõned tsitaadid-lauselõigud artklist:

"Võistlustel välja võideldud ajast ja kohast on saanud staatuse sümbol, iga startinu väärtuse mõõdupuu. --- "

" --- Kui meenutada ammust aastat 1982, püsib siiani meeles, et kuidas umbes kolmandiku distantsi läbimise järel moodustus metsaserval hiiglaslik tropp suusatajaid, kes kõik ootasid mitu minutit rahulikult, millal jõudis pudelikaelaks kitseneval laskumisel järg nende kätte. Keegi ei püüdnud teiste vahel või raja servas paksus lumes ettepoole trügida. Maraton (blogi autori täpsustus: Tartu Suusamaraton) oli tollal enamikule pigem sotsiaalne üritus, sõna otsese mõttes üldrahvalik talvine laulupidu, mitte mees mehe vastu hambad ristis, nägu krimpsus ja tatt ripakil kihutamine, nagu nüüd."

"--- Harratusspordist on saanud sund ja kohustus. Kohustus, mille eduka täitmise mõõduks on aeg ja koht protokollis. Kui palju te olete näinud rõõmsa naerunäoga suusatajaid, jooksjaid või rattureid, selliseid, kes ei vaju enda ja teistega võitlust lõpetades kurnatusest röötsakile, hing paelaga kaelas ja keel vesti peal?"

Mida sina arvad, kallis lugeja, kas hetkeolukord on tõesti nii must ja masendav, kui Priit Pullerits oma kirjatükis maalis või on seis siiski veidikenegi positiivsem? Kõnepult kommentaariumis on vaba!

Head jooksunautimist!

esmaspäev, 2. jaanuar 2017

2016. jooksuaasta kokkuvõte

Tere jälle!

Kõigepealt - head uut aastat! Täitugu 2017. aastanumbri sees teie kõik eesmärgid-unistused, mis olete endile seadnud. Soovin kordaminekuid nii töö- kui ka eraelus, tugevat tervist, positiivse(ma)id mõtteid, headust ning rahu(lolu) südameisse. Ühesõnaga, kõike paremat!

Siinkohal järgneb aga minu 2016. jooksuhooaja kokkuvõte.

2016. aasta medalisaak

Veidike statistikat

Jooksuvõistlusi: 49 (sh Marathon100.com poolt korraldatavaid Suunto Virtuaaljooksu 6 etappi)
Jooksukilomeetreid: 1665,7 (637km võistluste raames)
Rattakilomeetreid: 2753,3

Jaanuar - 145,8km (42,3km võistluste raames ehk 2 poolmaratoni (pm)), 14h 6min jooksmist
Veebruar - 130,6km (31,3km - 3 võistlusstarti (vs), millest 1pm), 12h 1min jooksmist
Märts - 116,7km (31,4km - 3vs, millest 1pm), 10h 9min jooksmist
Aprill - 155,8km jooksmist (41,3km - 4vs) / 25km rattasõitu, 13h 57min jooksmist
Mai - 157,5km (72,6km - 5vs, millest 2pm) / 544,8km, 13h 47min jooksmist
Juuni - 148,3km (68,7km - 5vs, millest 2pm) / 430,4km, 12h 18min jooksmist
Juuli - 191,4km (60,3km - 5vs, millest 1pm) / 282,8km, 15h 39min jooksmist
August - 165,5km (72,5km - 6vs, millest 1pm) / 603km, 12h 55min jooksmist
September - 114,8km (62,8km - 5vs, millest 2pm) / 649,1km, 8h 54min jooksmist
Oktoober - 181,2km (112,3km - 8vs, millest 1pm) / 218,2km, 13h 42min jooksmist
November - 103,4km (33km - 2vs, millest üks 28km võistlus), 9h 7min jooksmist
Detsember - 54,7km (8,44km - 1vs),  4h 47min jooksmist

Perioodil 20.11-5.12 ei jooksnud üldse ehk paus 16 päeva

01.01.2017 seisuga oli mu viimane jooksutrenn 23.12.2016

Isiklikud Rekordid vs. 2015. aasta

5km - 18:30,4 → 17:23,4
10km - 39:34,3 → 35:51,0
21,1km - 1:37:06,5 → 1:21:41,0

Jooksuvõistluste TOP10

10. koht V Tartu Linnamaraton 21,1km

46. koht (657 osalejat) Aeg: 1:31:03

Heade mõtete linn, mida 2016. aastal külastasin kokku koguni kuuel korral, on mulle alati kuidagi väga südamelähedane olnud. Mulle meeldib eeskätt sealne üldine atmosfäär, mis võrreldes pealinnaga on totaalselt erinev. Tundub, et Tartu väärib oma tunnuslauset.

Tartus on mul võistlused üldiselt alati õnnestunud, kuid kuuest võistlusest jäi sõelale Tartu Linnamaratoni 21,1km distants suuresti seetõttu, et sain sealt väga positiivse emotsiooni osaliseks. Olin ühele jooksututtavale tempomeistriks ning aitasin tal uue isikliku rekordi joosta. Aeg-koht olid sel korral minu jaoks sekundaarsed. Kordagi võistluse vältel raske ei hakanudki, kui, siis võib-olla vaid kurikuulsal Lossi tänava tõusul. Senise elu kergeim poolmaraton!

Järgmisel päeval Paide-Türi Rahvajooksu 13,6km lõdvestuseks otsa, et Linnajooksude sari läbida.

9. koht I Peetri Jooks 10km

59. koht (352 osalejat) Netoaeg: 41:04,7

Kulgesin hea emotsiooniga raja lihtsalt läbi ja nautisin rõõmsalt jooksumelu. Taolisi meelelahutuslikke üritusi võiks rohkem olla! Kuus tundi varem jooksin Tartu Suvejooksu raames 10,3km netoajaks (lauspäikese ja palavusega) 38:18,8. (10km aeg 37:12,1)

8. koht 34. Tartu Jooksumaraton 23,3km

340. koht (1501 osalejat) Aeg: 1:51:34

Poolmaratoni ajaks fikseeriti 1:41:50. Kuna soojenduse ajal selgus, et minusuguse kuumaverelise jaoks on ilm liiga palav, siis sai võetud vastu otsus, et lähen rada lihtsalt läbima ehk punnitama ei hakka ning proovin võimalikult ökonoomselt joosta. Võimalusel jooksin varjus ja tankisin igas teeninduspunktis. Meeldis raske rada ja kaunis loodus. Enne starti polnud kunagi varem järjest nii pikka distantsi joostes läbinud, muideks.

Kuigi jooksin omast arust võrdlemisi ettevaatlikult, siis sellele vaatamata vigastasin kergelt hüppeliigest. Õnneks tõttas soomlaste IcePower spordigeel taaskord appi ja koostöös CEPi kompressioonisokkidega+puhkusega sain Tartu Kevadjooksu 10K-ks jala põhimõtteliselt korda.

7. koht J.Lossmanni mälestusjooks 6,5km

7. koht (215 osalejat) Aeg: 24:36,7

Viljandis on mulle alati võistelda meeldinud, kuna sealsed rajad nõuavad oma jõuvarudega tarka majandamist. Narva poolmaratonilt, mis toimus külmapoolse ja vihmase ilmaga, sain kaasa väikese külmetuse (eeskätt nohu). Viljandis taaskord ilm tuuline ja vihmane, samas küllaltki soe. Ekstreemse(poolse)d olud valitsesid ka rajal - kohati oli pinnas ikka väga pehme ja mudane. Tõuse oli Viljandile omaselt muidugi omajagu. Kirsiks tordil oli see va Trepimäe tõus. Nii rasket lõppu mul just eriti tihti ei esine. Ikka väga läbi võttis too lõpuosa...

6. koht I Pajusi Mudajooks ca 6,5km

7. koht (154 osalejat) Aeg: 36:16:00

Kellele meeldib Icebug Kõva Mehe jooks, siis kindlasti julgen seda mudajooksu neile soovitada. Palju kostümeeritud osalejaid ja põnevaid takistusi. Raskusastme poolest on Pajusi Mudajooks kõrgem.

5. koht 8. Pääsküla Raba Maraton 21,1km

4. koht (26 osalejat) Aeg: 1:45:28,9

Minu esimene jooksuvõistlus lumel! Kohati (loe: päris tihti) olin kui lehm libedal jääl, kuigi jooksusussil mingi muster all nagu oli isegi. Õnneks käna ei pannud ega midagi ära ei väänanud. On, mida meenutada!

4. koht I Tallinn City Trail 21,1km

37. koht (183 osalejat) Netoaeg: 1:46:43,1

Superpositiivne emotsioon. Kevadine loodus megailus. Asfaldilõike minimaalselt. Märgistus üle ootuste hea. Keskmisest nõudlikuma reljeefiga väljakutse. Kindlasti soovitan võimalusel kanda maastikujooksujalatseid, mis toestavad jalgu rohkem ning ka parema pidamisega, kui tavajooksusussid. Ära võis eksida vaid tänu oma tähelepanematusele, mis mul korra ka õnnestus, kuna jooksin tuimalt ühe grupiga kaasa. Hoidsin end tagasi, pigem oli tegemist tugevapoolse pika trenniga. Joogipunktide asetuse-tiheduse osas võiks vast veidike ilkuda, kuid pole hullu. Võistlusjärgne toitlustus väga viisakas ja kosutav. Tore tegevus oli ka diplomi meisterdamine. Kõrgetasemeline korraldus. Välismaalasi samuti palju. Soovitan!

III koht I Suusahullude Ööjooksumaraton 28km

6. koht (36 osalejat) Aeg: 2:36:8,3

Käärikul sai Kekkose nõudlik ja tõusuderohke lumine rada kahel korral ööpimeduses pealambivalgel rahulikult läbi sörgitud. Väga äge kogemus oli - teisel ringil kulgesin üksinda ja kohati oli ikka päris sürreaalne tunne. Oleks nagu transis olnud vms. Hea lõõgastus looduses ja vaikuses, mis aitas mõtteid korrastada. Vähemalt mõneks ajaks. Hiljem saunad-värgid. Ei, väga vägev ning hästi korraldatud väike üritus. Soovitan soojalt!

NB! Toitlustus oli samuti väga viisakas.

II koht 43. Saaremaa Kolme Päeva Jooks (10+16,195+16)

1. päev 10km - 36:26 (36. koht)
2. päev 16,195km - 1:05:18,9 (54. koht)
3. päev 16km - 1:02:46,8 (44. koht)

Kokkuvõttes: 45. koht (664 osalejat) Aeg: 2:44:31,7

Kauaoodatud võistlus ning üks mu lemmikuid.

Esimesel päeval läksin paugutama, teisel päeval võtsin asja veidike rahulikumalt. Viimasel päeval oli väga hea minek. Kui lõpuni oli jäänud veel loetud kilomeetrid, siis olin kui kurjast vaimust vaevatud. Tõsiselt. Minek oli ikka ülihea. Polar Flow andmed viimase 4km aegade kohta - 3:48, 3:49, 3:42 ja 3:36. Vahemärkusena võin öelda, et vaid avapäeva esimene km oli mul kiirem, kui kolmanda päeva viimane. Ei teagi, kust too lisapower tuli. Võimalik, et vaid emotsiooni pealt paugutasin ja näitasin sisu. Igatahes, taaskord kogemuse võrra rikkam.

Too kolmepäevane formaat mulle meeldib - saab olla nö omas mullis ja viib mõtted argielust eemale. Füüsiliselt tervikuna on tegemist muidugi tugeva pingutusega. Kuressaare meeldib samuti. Kes vähegi end jooksjaks peab, võiks seda võistlust elus vähemalt korra väisata.

I koht I Ultima Thule Maraton 21,1km

2. koht (79 osalejat) Aeg: 1:21:41

Esmakordne Saaremaatrip läks üle ootuste hästi. Sain esimest korda sekkuda nö kõrgesse mängu. Võitja oli sel korral siiski veel liiga tugev minu jaoks. Teine poolik 6 päeva jooksul. SEB Tallinna Maratonil sain netoajaks 1:23:14. Jooksmiseks oli ilm ideaalilähedane, SEB-ga ei anna võrreldagi. Temperatuur oli oluliselt madalam ja päikese käes grillima ei pidanud. Rada vaheldusrikas, väheste sirgetega ja nõudlik - nt pehme terviseraja pinnas mõne tõusukesega. Nii poolel maal, asub raja raskeim osa - endisele prügimäele rajatud Kudjape terviseraja tõus.  Tegin taktikalise jooksu. KM-tähised iga 5km tagant, mis oli harjumatu. Medal kenake ja korraldus esimese korra kohta igati OK. Kindlasti julgen seda võistlust soovitada!

Elu esimese (klaas)karika sain samuti. Autasustamist ning päeva tervikuna nautisin täiel rinnal. Ahjaa, praami peal õnnestus too auhind oma lohakuse tõttu maha kukutada ja see murdus pooleks. Õnneks superliimiga sai see hiljem kokku lapitud ning kodus nähtavale kohale eksponeeritud. Välimus sai küll oluliselt kannatada, kuid vähemalt nüüd on trofeel oma lugu, mida huvilistele jagada.

Napilt jäid TOP10-st välja:

I Pärnu Rannajooks 10km - üliilus Rannastaadion, kus sisetingimustes sisejooksurajal sooja tegin. Rada kiirepoolne, kuigi mere ääres andis pikalt ikka tuult murda, aga sellele vaatamata jooksin senini kehtiva isikliku rekordi. Rannaäärne laudtee rajaosa oli huvitav. 2Silla Klubile omaselt kõrgetasemeline korraldus.

Rakvere Ööjooks 21,1km - melu jms raja ääres küll vägev, kuid kohati andis ikka selle va suure inimmassi vahel manööverdada...

87. Suurjooks Ümber Viljandi järve 11,4km+ - kui ükskord normaalsemasse stardigruppi saab, siis oleks lootust kunagi ka TOP100 sees lõpetada.

61. Viljandi Linnajooks 10,4km - kõrgetasemeline korraldus ja too kurikuulus Pika tänava tõus, kuhu oleks peaaegu oma sisikonna jätnud, kuid õnneks suutsin õigel hetkel reageerida ja tempot alandada.

Kõrvemaa Kevadjooks 16km, Nõmme-Harku metsajooks 15km ja Rannametsa Luitejooks 8,3km - looduskaunid rasked-nõudlikud metsarajad on mulle alati meeldinud.


Fotomeenutusi...



Saaremaa Kolme Päeva Jooksu avapäev


Saaremaa Kolme Päeva jooksu II päev


Saaremaa Kolme Päeva Jooksu viimane päev
Saku Talvejooks
Saku Talvejooks
87. Suurjooks Ümber Viljandi Järve


Tartu Jooksumaraton
Tallinn City Trail
Tallinn City Trail
Võsu Südasuve Maraton


Suvejooks ümber Saadjärve


Kohila Rahvajooksu finiši eel...

Ultima Thule Maratoni finišeerimine...



Kiibi eemaldamine...

Medal kaela...
Raske tõus seljatatud...
Liiderkolmik...
Viljandi Linnajooksul sooja tegemas...


Viimane pingutus...


Näitame suunda ja murrame tuult...

Rannametsa Luitejooks

Rapla-Kehtna maanteejooksu finišeerimine...
Teeb sooja!
Kõrvemaa metsade vahel...
Huhh, läbi sai!

Pääsküla Raba Maraton
Suusad jäid koju...

Lumemuinasmaal
Jäine rada

Kohe on lõpp...
Tartu Parkmetsa Jooks

Kahtlane poos ehk nalja peab kah ikka saama. (Tglt tegin pöiaringe soojenduseks)